Avdić Mirza pobjednik 9. Memorijalnog turnira “Sjećanje na Hamzu Mujića” 2022. godine

Novosti

U organizaciji porodice Mujić i ŠK “INZIO-TUŠANJ” Tuzla organizovan je deveti po redu Memorijalni šahovski turnir “Sjećanje na Hamzu Mujića”.

Turnir se održao u motelu “Rudar”, Tuzla, u nedjelju (25. 09. 2022. godine).

Tempo igre bilo je 7 minuta + bonifikacija od 3 sekunde po igraču počev od prvog poteza. Turnir se igrao po švicarskom sistemu od 9 kola.

TURNIR JE PRIJAVLJEN KOD FIDE ZA BLITZ REJTING LISTU.

Na turniru je učestvovalo 92 igrača iz Tuzle, Lukavca, Gračanice, Zenice, Bijeljine, Zavidovića, Tešnja,…

Među 92 igrača bilo je i 7 igrača sa titulom: 1 GM, 1 IM, 4 FM i 1 CM igrača.

Nakon 9 odigranih kola prvo mjesto zauzeo je ubjedljivo Avdić Mirza sa osvojenih 8,5 poena. Drugo mjesto pripalo je GM Stojanović Daliboru sa 8 poena, a treće mjesto FM Obad Andriji sa 7 osvojenih poena.