Održano Kantonalno prvenstvo penzionera USK-a

Novosti
27.10.2022. godine, u Bihaću, s ciljem obilježavanja 25.oktobra – Dana penzionera FBiH, održano je takmičenje Udruženja penzionera-umirovljenika USK-a u brzopoteznom šahu.
Nastupio je po jedan prethodno plasirani igrač iz svakog grada, odnosno općine USK-a, to jest pobjednik turnira na lokalnom nivou.
U finalnom susretu je  učestvovalo 8 igrača. Igralo se po Bergerovom sistemu, svako sa svakim, 7 kola. Tempo igre bio je 10 minuta po igraču za svaku partiju.
Ovaj turnir igrao se po pravilima FIDE za brzopotezn šah.
Pobjednik turnira je bio Begić Mujo iz Udruženja penzionera grada Cazina. Drugo mjesto osvojio je Šahinović Sejad, Udruženje penzionera općine Bužim i treće mjesto osvojio je Ezic Edin iz Udruzenja penzionera Bosanska Kprupa.Trojici prvoplasiranih igrača pripale su novčane nagrade.

Link turnira na chess results: Chess-Results Server Chess-results.com – Kantonalno prvenstvo penzionera USK-a