Održane Sportske igre mladih u Zenici

Novosti

U subotu, 15.04.2023. godine, u Zenici – Šahovski dom, održane su Sportske igre mladih u šahu. Organizator prvenstva su bile SIM.

Turnir je bilo raspoređeno u dvije kategorije: starija grupa i mlađa grupa.

Pravo nastupa su imali kadeti 2008. godište i mlađi. Ukupno je učestvovalo 38 kadeta i kadetkinja (20 u starijoj grupi, a 18 u mlađoj grupi).

Turnir se igrao po švicarskom sistemu od 5 kola.

Iz starije grupe dalje su se plasirali WCM Milana Babić iz Teslića i Orhan Bečić iz Zenice.

U starijoj grupi WCM Milana Babić zauzela je prvo mjesto sa svih 5 ostvarenih pobjeda. Drugo mjesto pripalo je Orhanu Bečiću iz Zenice sa 4 osvojena poena, a treće mjesto sa također 4 osvojena poena, ali lošijim dodatnim kriterijem zauzeo je Nidal Tabak iz Zenice.

Iz mlađe grupe dalje su se plasirali Lamija Hatibović iz Zenice i Edmir Musić također iz Zenice.

U mlađoj grupi prvo mjesto zauzela je Lamija Hatibović sa svih 5 ostvarenih pobjeda. Od drugog do petog mjesta bili su igrači sa 3,5 osvojena poena i odlučivao je dodatni kriterij. Prema tome stanje je bilo sljedeće:

1. mjesto Edmir Musić
  2. mjesto Adin Dubravac
  3. mjesto Emin Beganović
  4. mjesto Emil Čolić

Glavni sudija na turniru bio je NA Belmir Miskić, a pomoćni sudija bio je IM Goran Trkulja. Finale bi se trebalo održati u julu mjesecu u Sarajevu.