U Bihaću održano 28. Kadetsko i juniorsko prvenstvo ŠS Federacije Bosne i Hercegovine za 2022. godinu

Novosti

U periodu od 07. do 10. aprila 2022. godine, pod organizacijom Šahovskog saveza Federacije Bosne i Hercegovine i Šahovskog saveza Unsko-sanskog kantona, održano je 28. po redu kadetsko i juniorsko prvenstvo Šahovskog saveza Federacije Bosne i Hercegovine. Takmičenje se održavalo u Bihaću.


Takmičenje je bilo raspodijeljeno u starosne kategorije: do 8, 10, 12, 14, 16, 18, i 20 godina gdje su muški i žene bili zasebno razdvojeno.


Tempo igre je bilo 60 minuta po igraču, a sistem parovanja je bio berger (svako sa svakim).


Na takmičenju je ukupno učestvovalo 58 igrača iz Bihaća, Cazina, Zenice, Sarajeva, Tuzle, Doboj-Istoka, itd...


Tri prvoplasirana igrača stiću pravo nastupa na Državnom kadetskom i juniorskom prvenstvu koje će se održavati u Neumu od 12. do 15. maja.


Spisak igrača koji su prošli dalje je sljedeći:


Muški do 8 godina: 

1. mjesto Jerinić Damjan

2. mjesto Vatreš Mak


Muški do 10 godina: 

1. mjesto Kekić Ahmed

2. mjesto Babić Eldin

3. mjesto Čankušić Benjamin


Muški do 12 godina: 

1. mjesto Odžak Tarik

2. mjesto Mešić Ado

3. mjesto Kekić Naid


Muški do 14 godina:

1. mjesto Bečić Orhan

2. mjesto Mandić Slaven

3. mjesto Jahić Omer


Muški do 16 godina: 

1. mjesto Mešić Ismet

2. mjesto Ćulum Sanjin

3. mjesto Pavičić Karlo


Muški do 18 godina:

1. mjesto Haznadar Nermin

2. mjesto Dedić Sulejman

3. mjesto Pašić Emrah


Muški do 20 godina (juniori):

1. mjesto Šestić Nedim

2. mjesto Kapidžić Edhem

3. mjesto Hastor Tarik


Žene do 8 godina: nije bilo igračica


Žene do 10 godina:

1. mjesto Hatibović Lamija

2. mjesto Konjić Merima

3. mjesto Durić Nidžara


Žene do 12 godina:

1. mjesto Skeledžić Sabina

2. mjesto Durić Nadira


Žene do 14 godina: 

1. mjesto Čankušić Sara

2. mjesto Mujezinović Azra

3. mjesto Omerbašić Almedina


Žene do 16 godina:

1. mjesto Šakotić Enida


Žene do 18 godina: 

1. mjesto Kos Adna

2. mjesto Hodžić Elma

3. mjesto Bešlija Hana


Žene do 20 godina:

1. mjesto Mikić Ivana

2. mjesto Kos Elma

3. mjesto Beronja Nataša


Detaljnije rezultate možete pogledati na sljedećim linkovima:


Direktor turnira kao iglavni sudija bio je gosp. NA Karabegović Irfan.